LOSC Lille coraz bliżej wicemistrzostwa po wysokim zwycięstwie

Lena Serditova/Shutterstock
LOSC Lille wygrało u siebie z Olympique Nimes 5:0 (0:0) w meczu 34. kolejki Ligue 1. Dla gospodarzy to dwudzieste zwycięstwo w sezonie.
Do przerwy żadna z drużyna nie potrafiła strzelić gola. Po przerwie kibice zgromadzeni na Stade Pierre-Mauroy zobaczyli pięć trafień, a wszystkie były autorstwa gospodarzy.
Najpierw Loic Remy wykorzystał sytuację sam na sam. W 64. minucie Jonathan Bamba oddał skuteczny strzał głową, a sześć minut później Zeki Celik przelobował golkipera gości i było 3:0.
Wynik spotkania na 4:0 podwyższył w 80. minucie Nicolas Pepe, który trafił z kilku metrów do pustej bramki.
W doliczonym czasie gry rezultat na 5:0 ustalił Jose Fonte uderzeniem z linii pola karnego.
LOSC Lille po okazałym zwycięstwie jest coraz bliżej wicemistrzostwa Francji. W tabeli Ligue 1 zajmuje drugą pozycję z dorobkiem 68 punktów, ma sześć "oczek" więcej niż trzeci Olympique Lyon.
Nimes zajmuje dziewiątą lokatę, mając na koncie 46 punktów.