LOSC Lille jest w świetnej formie. Czwarte zwycięstwo z rzędu drużyny z Francji w Ligue 1

Liondartois, wikipedia
Zespół LOSC Lille wygrał u siebie z HSC Montpellier 2:1 (1:1) w meczu 18. kolejki Ligue 1. Dla gospodarzy to czwarte kolejne zwycięstwo.
W pierwszej połowie jedynego gola strzelił w 40. minucie Jonathan Ikone, wykorzystując rzut karny.
Goście wyrównali kwadrans przed końcem meczu. Andy Delort trafił do pustej bramki z kilku metrów.
Zwycięstwo gospodarzom zapewnił w 84. minucie Renato Sanches. Portugalczyk wbiegł w pole karne, poradził sobie z obrońcami rywali i oddał skuteczny strzał przy słupku.
Piłkarze z północy Francji mogli wygrać jeszcze wyżej, ale w końcówce Victor Osimhen zmarnował rzut karny.
W tabeli Ligue 1 LOSC Lille zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 31 punktów. Drużyna HSC Montpellier jest dziesiąta, mając na koncie 24 punktów.
Łukasz Karyniewski13 Dec 2019 · 22:50