Lotos Trefl Gdańsk bezradny w pojedynku z Zenitem Kazań

Siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk przegrali 1:3 z Zenitem Kazań w play-offach Ligi Mistrzów siatkarzy.

Pierwszy set przebiegał pod dyktando rywali z Rosji, którzy punktowali przede wszystkim dzięki bardzo mocnej zagrywce. Znakomite zawody rozgrywał Wilfredo Leon. Pierwszą odsłonę Rosjanie wygrali 25:19.

Drugi set był najlepszy w wykonaniu naszego zespołu. Pierwsze minuty pozwoliły polskim siatkarzom wyjść na prowadzenie 5:2, które jednak bardzo szybko roztrwonili - 7:8. Tymczasem na drugą przerwę techniczną schodzili z przewagą czterech punktów - 16:12. W końcówce Lotos Trefl Gdańsk nie pozwolił wydrzeć sobie zwycięstwa i wygrał tę partię 25:22.

W trzeciej odsłonie rosyjski zespół od początku wziął się ostro do roboty i już po paru minutach prowadził pewnie 8:4, a potem 13:6. W pewnym momencie przewaga Zenitu Kazań wynosiła dziewięć punktów - 18:9 - i wiadomo było, że w tym secie Gdańszczanie nic już nie zrobią. Udało im się jedynie nieco zmniejszyć rozmiary porażki - 17:25.

Ostatni set był najbardziej jednostronnym spośród wszystkich. Od początku do końca prowadzili w nim rywale, którzy bez trudu pokonali polski zespół 25:15.