Lotos Trefl Gdańsk przegrał i zakończył udział w Lidze Mistrzów

Siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk przegrali w trzech setach z Zenitem Kazań i pożegnali się tym samym z Ligą Mistrzów.

Polski zespół był bez szans w starciu z Zenitem. W pierwszy meczu przegrał gładko 0:3 i teraz również poniósł porażkę w trzech setach.

Pierwsza odsłona była jedną z bardziej zaciętych. Do pewnego momentu przewaga Rosjan była niewielka - 13:11, 21:18 - ale w końcówce nie pozostawili złudzeń naszej drużynie i zwyciężyli 25:19. Druga partia była z kolei chyba najłatwiejsza dla przeciwników. Już na samym początku wypracowali sobie sporą przewagę - 5:1 - i utrzymywali ją przez całego seta - 13:9 - wygrywając go 25:16. Trzecia odsłona dla rosyjskich siatkarzy była zatem już tylko formalnością. Wygrali ją 25:22 i awansowali do dalszej fazy play-off, gdzie zmierzą się ze Skrą Bełchatów.

Zenit Kazań - Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:19, 25:16, 25:22)