Łudogorec wygrał z Cherno More, grali Góralski i Świerczok

MediaPictures.pl / shutterstock.com
Łudogorec Razgrad pokonał na wyjeździe Cherno More 2:1 (1:1) w niedzielnym meczu 6. kolejki bułgarskiej ekstraklasy.
Gospodarze objęli prowadzenie w 28. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Rodrigo Henrique. Pięć minut później goście zdołali doprowadzić do wyrównania za sprawą trafienia Dana Bitona.
Bramkę na wagę zwycięstwa Łudogorca zdobył w 74. minucie Claudiu Keseru, a przy jego trafieniu asystował Marcelinho.
Mecz w wyjściowej jedenastce przyjezdnych rozpoczął Jacek Góralski, który przebywał na boisku do 46. minuty i został zmieniony przez Swetosława Djakowa. Polak w 15. minucie został ukarany żółtą kartką. Był to jego czwarty ligowy występ w tym sezonie.
Na ławce zespołu z Razgradu spotkanie rozpoczął z kolei Jakub Świerczok. 26-letni napastnik zameldował się na placu gry dopiero w 84. minucie, kiedy zmienił Keseru, dzięki czemu zanotował czwarte ligowe spotkanie. W czwartej minucie doliczonego czasu gry Świerczok obejrzał żółtą kartkę.
Podopieczni Iliana Iliewa mają na koncie dziewięć punktów i zajmują szóste miejsce w tabeli. Drużyna prowadzona przez Stojczo Stoewa z dorobkiem czternastu "oczek" jest liderem rozgrywek.