Luis Suarez i Joao Felix znów poprowadzili Atletico do zwycięstwa. Valencii pozostał przepiękny gol [WIDEO]

Screen z TV
W ostatnim sobotnim meczu 20. kolejki La Liga Atletico Madryt wygrało 3:1 z Valencią. Podopieczni Diego Simeone pewnie zmierzają po mistrzostwo Hiszpanii. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Luis Suarez, który w tym sezonie uzbierał już dwanaście trafień.
W obecnym sezonie Atletico Madryt nie ma sobie równych w lidze hiszpańskiej - tylko trzy z dotychczasowych osiemnastu spotkań "Rojiblancos" nie zakończyły się zwycięstwami tej drużyny. W starciu z Valencią problemem nie okazała się nawet szybko stracona bramka.
W jedenastej minucie Jan Oblak nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Po podaniu Jose Gayi fenomenalnym strzałem popisał się Uros Racić. Serb huknął nie do obrony i dał "Nietoperzom" prowadzenie.
Później to gospodarze byli jednak stroną dominującą i na przerwę schodzili przy remisie 1:1. Wyrównał Joao Felix, który wykorzystał dośrodkowanie Thomasa Lemara z rzutu rożnego. Jaume Domenech próbował jeszcze interweniować, ale nie zdołał zapobiec utracie gola.
Niedzielnego wieczoru po raz kolejny potwierdziło się, że transfer Luisa Suareza to dla "Rojiblancos" strzał w dziesiątkę. Urugwajczyk raz jeszcze udowodnił, iż wciąż może seryjnie trafiać do siatki - udało mu się to już po raz dwunasty w tym sezonie ligowym.
W 54. minucie sporo miejsca po lewej stronie boiska miał Joao Felix. Portugalczyk zagrał do Suareza, który z ostrego kąta się nie pomylił. Pewnym strzałem umieścił futbolówkę tuż przy słupku.
W 72. minucie Atletico dobiło rywala. Po składnej akcji prawą stroną popędził Marcos Llorente, wyłożył piłkę do Angela Correi, a temu pozostało już jedynie wykończenie i umieszczenie piłki w praktycznie pustej bramce.
Dzięki kolejnej wygranej Atletico ma siedem punktów przewagi nad Realem Madryt oraz dziesięć "oczek" więcej od FC Barcelony. Oba te zespoły rozegrały na dodatek o jeden mecz więcej od "Los Colchoneros".
Maciej Pietrasik24 Jan 2021 · 22:54