LM. Luis Suarez wygrał mecz dla Barcelony! Szalony mecz Liverpoolu z Salzburgiem, trzy gole Ajaksu [WIDEO]

Christian Bertrand / shutterstock.com
Zwycięstwo Barcelony z Interem po dwóch golach Luisa Suareza i siedem goli w spotkaniu Liverpoolu z Salzburgiem - to najważniejsze wydarzenia środowego wieczoru w Lidze Mistrzów.

Grupa F

Mecz Barcelony z Interem zaczął się piorunująco. Już w 3. minucie Lautaro Martinez wygrał pojedynek biegowy z Clementem Lengletem i upadając na boisko zdołał pokonać Marca-Andre ter Stegena.
Od tego momentu Barcelona miała przewagę w posiadaniu piłki, ale bardzo mało z niej wynikało. Inter starał się zadać kolejny cios z kontry. I kilka razy był blisko, ale jego piłkarzom brakowało precyzji przy finalizowaniu akcji.
W drugiej połowie dominowała Barcelona, która wyrównała w 58. minucie. Świetnym strzałem z dystansu popisał się wtedy Luis Suarez.
Urugwajczyk był bohaterem Barcelony. W 84. minucie świetnym rajdem popisał się Messi, który związał kilku zawodników Interu i dograł do Suareza. Ten uwolnił się od Godina i nie dał szans Handanoviciowi.
W drugim spotkaniu grupy F Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe ze Slavią Praga 2:0. Tutaj więcej o tym meczu.

Grupa E

Liverpool w pierwszym meczu tej edycji przegrał z Napoli 0:2. Salzburg w debiucie w Champions League pokazał zęby - rozbił Genk 6:2. Choćby ze względu na te wyniki rywalizacja na Anfield Road zapowiadała się bardzo ciekawa.
Zwycięsko wyszedł z niej Liverpool, który po strzale Sadio Mane objął prowadzenie już w 9. minucie. Senegalczyk sfinalizował bardzo efektowną akcję.
Później do bramki trafiali też Andy Robertson i Mohamed Salah - po 36. minutach było 3:0!
Salzburg nie zamierzał jednak się poddawać. Część strat odrobili jeszcze przed przerwą, gdy gola strzelił Hwang Hee-Chan.
Goście przyspieszyli na początku drugiej połowy - między 56. a 60. minutą zdobyli dwie bramki. Autorem pierwszej był Takumi Minamino, drugiej - Erling Haland.
Liverpool odpowiedział szybko. W 69. minucie swojego drugiego gola strzelił Salah. Okazało się, że było to trafienie na wagę trzech punktów.
W drugim meczu tej grupy Genk zremisował u siebie z Napoli 0:0. Tutaj więcej o tym spotkaniu.

Grupa G

Olympique Lyon odniósł cenne zwycięstwo w Lipsku - wygrał tam 2:0.
Pierwszego gola dla zespołu z Francji strzelił Memphis Depay. Holender pewnie wykończył sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy.
W 65. minucie wynik ustalił Martin Terrier.
Pierwsze zwycięstwo w tej edycji odniósł Zenit Sankt Petersburg, który pewnie pokonał Benfikę Lizbona 3:1.
Gospodarze prowadzenie objęli jeszcze w pierwszej połowie, gdy na listę strzelców wpisał się Artiom Dziuba. Kolejne bramki padły po przerwie. W 70. minucie do własnej siatki trafił Ruben Dias, a po kilku minutach kolejnego gola dla Zenita strzelił Sardar Azmoun.
Gości było stać tylko na honorowe trafienie. W 85. minucie do bramki trafił Raul de Tomas.

Grupa H

Ajax Amsterdam kontynuuje zwycięską passę. Półfinaliści poprzedniej edycji w pierwszej kolejce wygrali z Lille 3:0, w drugiej - pokonali na wyjeździe Valencię 3:0.
Goście prowadzenie objęli już w ósmej minucie. Na listę strzelców niesamowitym uderzeniem wpisał się Hakim Ziyech.
Valencia miała szansę na wyrównanie, ale w 25. minucie z rzutu karnego przestrzelił Dani Parejo. Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła. W 34. minucie gola strzelił Qunicy Promes.
Ajax ustalił wynik meczu po przerwie. W 67. minucie bramkę zdobył Donny van de Beek.
Pierwsze zwycięstwo w tej edycji odniosła Chelsea. Piłkarze Franka Lamparda w drugiej kolejce tylko wygrali na wyjeździe z Lille 2:1.
Mecz zaczął się lepiej dla "The Blues", którzy objęli prowadzenie w 22. minucie. Gola strzelił Tammy Abraham.
Goście z prowadzenia cieszyli się tylko dwanaście minut. Wyrównującą bramkę dla Lille zdobył Victor Osimhen.
Zwycięskiego gola dla Chelsea w 78. minucie strzelił Willian.