Łukasz Fabiański obronił rzut karny, ale złamał przepisy. Manchester City rozbił West Ham United [WIDEO]

CosminIftode / Shutterstock.com
Manchester City wygrał na wyjeździe z West Ham United 5:0 (1:0) w pierwszym sobotnim meczu inauguracyjnej kolejki Premier League. W zespole "Młotów" całe spotkanie rozegrał Łukasz Fabiański.
Goście objęli prowadzenie w 25. minucie, kiedy Gabriel Jesus wykorzystał podanie Kyle'a Walkera i strzałem z pierwszej piłki pokonał polskiego bramkarza.
Na początku drugiej połowy Fabiański również nie mógł wiele zrobić, kiedy w sytuacji sam na sam zaskoczył go Raheem Sterling. Znakomitą asystę po indywidualnej akcji zaliczył Kevin De Bruyne.
Sterling w 76. minucie trafił po raz drugi i podwyższył wynik na 3:0 dla "The Citizens". Tym razem uciekł defensor "Młotów" i technicznym uderzeniem przelobował reprezentanta Polski.
W 84. minucie Kun Aguero wykorzystał rzut karny przy drugiej próbie. Pierwszą jedenastkę Argentyńczyka obronił Fabiański, ale za wcześnie opuścił linię bramkową i sędzia nakazał powtórkę karnego.
Rezultat na 5:0 dla mistrzów Anglii ustalił w drugiej minucie doliczonego czasu gry Sterling, kompletując hat-tricka.