Everton lepszy od Swansea. Fabiański obronił rzut karny [VIDEO]

Dziurek/Shutterstock
Everton FC pokonał u siebie Swansea City 3:1 (1:1) w jedynym poniedziałkowym meczu 18. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League. Łukasz Fabiański obronił rzut karny wykonywany przez Wayne'a Rooneya.
Jako pierwsi bramkę zdobyli piłkarze Swansea. Zamieszanie w polu karnym rywala wykorzystał Fer, który z kilku metrów skierował piłkę do siatki. Była to 35. minuta meczu.
W 45. minucie sędzia Jonathan Moss podyktował wątpliwy rzut karny. Do piłki podszedł Wayne Rooney, który nie wykorzystał jednak znakomitej okazji. Piłkę na słupek zbił Łukasz Fabiański. Polak niestety skapitulował kilka sekund później po strzale Calverta-Lewina.

Dziewiętnaście minut po zmianie stron Fabiańskiego zaskoczył kapitalnym uderzeniem z dystansu Islandczyk Gylfi Thor Sigurdsson, a po kolejnych dziewięciu minutach sędzia po raz drugi wskazał na "wapno" i tym razem Rooney przechytrzył Polaka.
Dzięki drugiej wygranej z rzędu i czwartej w pięciu ostatnich meczach "The Toffees" awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli. Drużyna z Walii doznała już dwunastej porażki w bieżących rozgrywkach i nadal zamyka klasyfikację.