Lyon przegrywał 0:2, ale uratował remis. Lille straciło swoją szansę na awans w tabeli

ninpavisic / shutterstock.com
W meczu 15. kolejki Ligue 1 Lille podejmowało Olympique Lyon. Gospodarze prowadzili 2:0 do przerwy, ale ostatecznie musieli podzielić się punktami.
Gospodarze już po niecałej pół godzinie gry byli na dwubramkowym prowadzeniu. Wynik otworzył w 17. minucie Loic Remy. Na 2:0 trafił Nicolas Pepe. Tuż po przerwie goście nie wykorzystali rzutu karnego. Pomylił się Memhpis Depay, przenosząc futbolówkę ponad bramką.

W 63. minucie kontaktowego gola strzelił Bertrand Traore. W samej końcówce wyrównującą bramkę dla „OL" zdobył Moussa Dembele.
Podopieczni Christophe'a Galtiera zajmują trzecie miejsce w tabeli. W 15 kolejkach zdobyli 27 punktów. W następnym meczu zagrają w Montpellier. Natomiast zespół prowadzony przez Bruno Genesio plasuje się na drugiej pozycji i ma na swoim koncie 28 „oczek". Jego kolejnym ligowym rywalem będzie Stade Rennes.
Kacper Dąderewicz01 Dec 2018 · 19:17