Mączyński: Każda minuta gry jest dla mnie na wagę złota

MediaPictures.pl / Shutterstock.com
W poniedziałkowy wieczór Wisła zremisowała z Termaliką Bruk-Betem Nieciecza 2:2 w ostatnim meczu 33. kolejki Ekstraklasy. Po ponad czterech miesiącach spowodowanej kontuzją przerwy na boisku pojawił się pomocnik Białej Gwiazdy - Krzysztof Mączyński.

Na murawie "Mąka" spędził tylko kilkanaście minut, ale to i tak go cieszyło: - Jeśli chodzi o mój stan fizyczny, czuję się dobrze. Najważniejsze jest dla mnie to, by wykorzystać każdą minutę gry, bo każda jest dla mnie na wagę złota. Daje mi to możliwość zapoznania się na nowo z boiskiem, gdyż cztery miesiące od ostatniego meczu, to dość długo - mówił zawodnik w rozmowie z oficjalną witryną krakowian.

Mączyński przyznaje, że powrót do gry był mu potrzebny. - Była to spora przerwa i nawet każdy trening jest dla mnie istotny, staram się wykorzystywać czas w stu procentach. Wykonałem ciężką pracę ze sztabem medycznym, jestem zadowolony. Cieszę się, że miałem okazję wrócić do gry. Nie ma już żadnych śladów po urazie. Pozostaje mi się tylko cieszyć i trenować - podkreślił reprezentant Polski.

- To był pierwszy taki mecz, w którym mogłem zobaczyć na żywo, jak bramkarz przeciwnej drużyny strzela gola. To jest piłka i można spodziewać się wszystkiego. To spotkanie pokazało, że musimy być maksymalnie skupieni aż do końcowego gwizdka - zaznaczył podopieczny Dariusza Wdowczyka.