Magda Linette nie zagra z Igą Świątek. Porażka Polki w II rundzie turnieju WTA w Ostrawie

Mai Groves / Shutterstock.com
Magda Linette przegrała z Jeleną Rybakiną II rundzie turnieju WTA w Ostrawie. Kazaszka odprawiła Polkę w trzech setach.
Mecz lepiej rozpoczęła Rybakina. To ona w trzecim gemie przełamała Polkę, sama skutecznie zaś broniła się przed utratą serwisu. Ostatecznie Kazaszka tego seta wygrała 6:3, bo jeszcze raz udało jej się wygrać przy podaniu Linette.
W drugiej partii stan na korcie uległ zmianie. To Linette złapała wiatr w żagle i narzuciła swoje warunki przeciwniczce. Pochodząca z Poznania zawodniczka została przełamana aż trzy razy. Polka tylko raz stracił serwis i w efekcie wygrała 6:2
O losach spotkania zadecydował więc trzeci set. W nim Rybakina wróciła do gry. Wyszła na prowadzenie 3:1 i nie oddała go już do samego końca. Trzy kolejne gemy padły łupem tenisistki z Kazachstanu.
Rybakina tym samym zameldowała się w ćwierćfinale turnieju. W nim zmierzy się z inną polską zawodniczką. Jej rywalką będzie Iga Świątek.
Daniel Makarewicz23 Sep 2021 · 13:46