Magda Linette pożegnała się z Australian Open

Lbp06, wikicommons
Magda Linette odpadła z Australian Open. Polka w III rundzie turnieju przegrała z Denisą Allertovą 1:6, 4:6.
Mecz zaczął się fatalnie dla Linette. Polka w sześć minut przegrała aż trzy gemy! Taki początek rzutował na przebiegu całego gema. Allertova grała bardzo spokojnie, u Linette było widać nerwy, brak nerwowości i - niestety - także pomysłu na pokonanie rywalki. Skończyło się 1:6.
Więcej działo się w drugiej partii. Linette rozpoczęła ją od prowadzenia 3:0. Niedługo później poznanianka mogła przełamać Allertovą i objąć prowadzenie 5:1. Sytuacja wydawała się komfortowa - nasza zawodniczka prowadziła już 40:0. Czeszka kednak obroniła się dobrym serwisem, błędy popełniała też Linette. Zamiast 5:1, zrobiło się 4:2. To był kluczowy moment seta. Od tej chwili na korcie rządziła Allertova, która wygrała cztery kolejne gemy, a co za tym idzie - cały mecz.
Magda Linette - Denisa Allertova 1:6, 4:6
Źródło: Sportowe Fakty