Magda Linette wygrała turniej WTA w Nowym Jorku! Kapitalna walka Polki w finale

Mai Groves/Shutterstock
Magda Linette w trzech setach wygrała z Camilą Giorgi w finale turnieju WTA w Nowym Jorku.
Pierwszy set był bardzo wyrównany. Włoszka mocno uderzała, wygrywając przy własnym serwisie. Linette za to popełniała błędy własne i dała się przełamać w jedenastym gemie, przegrywając 5:7.
Na początku drugiej partii Polka pokazała znakomity tenis, szybko przełamując przeciwniczkę. Nasza tenisistka prowadziła już 4:1, by następnie przegrać trzy gemy z rzędu. Dramatyczny przebieg miał dziewiąty gem, w którym Magda obroniła w nim cztery breakpointy, by objąć prowadzenie 5:4. Ostatecznie po wielkiej walce Linette wygrała 7:5
Trzeci set Polka rozpoczęła od utraty serwisu. Linette jednak się nie poddała i walczyła do końca. W ósmym gemie odrobiła stratę przełamania, by po chwili znów wygrać gem przy podaniu rywali i tym samym zapewnić sobie triumf w Nowym Jorku.
To największy sukces Polki na tenisowych kortach. Linette po pierwszy w karierze wygrała turniej WTA.
Dzięki wygranej nasza zawodniczka awansuje na 53. miejsce w światowym rankingu.
Magda Linette - Camila Giorgi 5:7, 7:5, 6:4
Daniel Makarewicz24 Aug 2019 · 22:41