Tenis. Magda Linette awansowała do III rundy US Open. Polka miała olbrzymie problemy

Magda Linette awansowała do III rundy US Open. Polka miała olbrzymie problemy
Mai Groves / Shutterstock.com
Magda Linette wygrała z Danką Kovinić 6:1, 6:7 (2-7), 7:6 (7-4) w II rundzie US Open. Spotkanie miało dramatyczny przebieg.
Polak rozpoczęła pojedynek od mocnego uderzenia. To ona dominowała na korcie, nie dając dojść do głosu rywalce. Linette dwa razy przełamała przeciwniczkę i pewnie wygrała seta 6:1.
Początek drugiej partii wskazywał na to, że Polka szybo rozstrzygnie losy rywalizacji. W trzecim gemie wygrała przy podaniu Kovinić i wydawało się, że awans do III rundy jest na wyciągnięcie ręki. Linette nie wykorzystała jednak swojej szansy. W dziesiątym gemie, gdy nie utrzymała własnego serwisu. W tie-breaku górą zaś była zawodniczka z Czarnogóry.
Trzeci set to zażarta walka punkt za punkt. Obie zawodniczki utrzymały swój serwis i o losach awansu zadecydował tie-break. W nim Linette zachowała więcej zimnej krwi. Przegrywała już 2-4, ale wygrała pięć kolejnych piłek i tym samym wywalczyła awans do III rundy turnieju.
W kolejnym spotkaniu Linette zmierzy się z Anett Kontaveit.
Magda Linette - Danka Kovinić 6:1, 6:7 (2-7), 7:6 (7-4)
Daniel Makarewicz02 Sep 2020 · 20:23