Malmoe zbyt mocne dla Cracovii. Porażka “Pasów” po dzielnej walce [WIDEO]

Joe Miller / Press Focus
Na swojej pierwszej przeszkodzie zakończyła przygodę z Ligą Europy Cracovia. “Pasy” przegrały ze szwedzkim Malmoe 0:2.
Mecz rozpoczął się dla zespołu z Krakowa w najgorszy z możliwych sposobów. Nie minęło jeszcze 30 sekund rywalizacji, a gospodarze już prowadzili. Soren Rieks dośrodkował z lewej strony, a futbolówkę dość szczęśliwie opanował Jo Inge Berget, po chwili umieszczając ją w bramce.
Stracony gol podziałał na Cracovię trzeźwiąco. W 8. minucie nieźle zza pola karnego uderzył Florian Loshaj, ale sytuacja skończyła się tylko rzutem rożnym dla podopiecznych Michała Probierza.
Już chwilę później mogło być 2:0. Tym razem ładną akcję przeprowadził Eric Larsson. Boczny obrońca Malmoe posłał jednak futbolówkę ponad poprzeczką.
W 19. minucie wydawało się, że mecz rozpocznie się od początku. David Jablonsky trafił do siatki głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Problem w tym, że sędzia odgwizdał spalonego.
Tuż przed przerwą gospodarze podwyższyli prowadzenie. Składną akcję kombinacyjną pewnym strzałem wykończył Soren Rieks. Cracovia zeszła więc na przerwę z dwubramkową stratą.
Na pierwszą groźną sytuację w drugiej połowie trzeba było czekać do 60. minuty. To właśnie wtedy Erdal Rakip dwukrotnie próbował pokonać bramkarza Cracovii. Najpierw jednak piłkarz rywali przegrał pojedynek oko w oko z Hrosso, a po chwili uderzył w boczną siatkę.
W 82. minucie Malmoe podwyższyło na 3:0, ale arbiter dopatrzył się spalonego. Do końca spotkania obie drużyny miały jeszcze kilka niezłych okazji, jedna wynik nie uległ już zmianie. Cracovia przegrała z Malmoe 0:2 i pożegnała się z Ligą Europy.
Adam Nowacki27 Aug 2020 · 20:51