Manchester City bliżej mistrzostwa Anglii! Piłkarze Guardioli wzięli odwet na Tottenhamie [WIDEO]

Vlad1988 / Shutterstock.com
Manchester City pokonał Tottenham Hotspur 1:0 (1:0) i wciąż zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Decydującego gola zdobył Phil Foden.
TUTAJ przeczytacie relację na żywo z tego spotkania.
Ten mecz może zadecydować o mistrzostwie Anglii. Kibice drugiego w tabeli Liverpoolu z pewnością patrzyli z nadzieją na starcie obrońców tytułu z "Kogutami", jednakże nic z tego. "Obywatele" wygrali to spotkanie i nadal znajdują się na samym szczycie.
Piłkarze Pepa Guardioli, podrażnieni odpadnięciem z Ligi Mistrzów, zaczęli spotkanie od mocnego uderzenia. Przypomnijmy, w tym tygodniu zostali wyeliminowani przez graczy z Londynu.
Już w 5. minucie objęli prowadzenie. W akcji bramkowej Bernardo Silva złamał do środka z prawego skrzydła, dośrodkował do Sergio Aguero, ten odegrał głową do Phila Fodena, który z bliska wpakował piłkę do bramki.
W kolejnych minutach goście mieli okazje na wyrównującego gola. Najpierw jednak Eriksen uderzył wprost w Edersona, a później Son został zablokowany przez Laporte'a.
W 20. minucie miał miejsce błąd sędziego. W polu karnym gości faulowany był Bernardo Silva, lecz gwizdek arbitra milczał.
W kolejnych minutach wynik nie uległ zmianie, choć kolejną okazję miał Son. Przed przerwą mogliśmy jeszcze zobaczyć, jak w popisowy sposób Dele Alli minął Bernardo Silvę.
Co więcej, boisko opuścił Kevin De Bruyne. Belg doznał kolejnej kontuzji.
Po powrocie z szatni City miało okazję do podwyższenia prowadzenia. Foden uderzył jednak niecelnie.
Kolejną szansę piłkarze Guardioli mieli dwadzieścia minut później. Sterling nie zdołał pokonać dobrze interweniującego Gazzanigi.
Następna akcja to już okazja gości. Tym razem Lucas uderzył wprost w Edersona.
Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. W związku z tym Manchester City pokonał Tottenham Hotspur 1:0.