Manchester City coraz bliżej mistrzostwa! Podopieczni Guardioli nie dali szans Arsenalowi Londyn [WIDEO'

Manchester City coraz bliżej mistrzostwa! Podopieczni Guardioli nie dali szans Arsenalowi [WIDEO]
MB Media / PressFocus
Manchester City kontynuuje serię zwycięstw. Tym razem "Obywatele" wygrali z Arsenalem 1:0 i umocnili się na pozycji lidera Premier League.
TUTAJ przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
Goście z Etihad ruszyli do ataku dosłownie od pierwszego gwizdka. Już po kilkudziesięciu sekundach Raheem Sterling wpisał się na listę strzelców, wykorzystując centrę Riyada Mahreza. Przy tej sytuacji nie popisali się obrońcy Arsenalu, którzy kompletnie odpuścili krycie Anglika.
W kolejnych minutach utrzymywała się dominacja ekipy z Manchesteru. Podopieczni Pepa Guardioli byli częściej przy piłce, oddawali więcej strzałów i tylko dobra dyspozycja Bernda Leno sprawiła, że do przerwy wynik nie uległ zmianie.
W drugiej połowie Manchester nieco spuścił z tonu. Liderzy Premier League nadal górowali pod względem posiadania piłki, ale rzadko udawało im się przedostać pod pole karne "Kanonierów".
Dopiero w 80. minucie Joao Cancelo mógł podwyższyć prowadzenie, ale jego strzał z tzw. fałsza minął bramkę o kilkanaście centymetrów. Portugalczyk powinien lepiej zachować się w tej sytuacji, bowiem miał dużo czasu na przygotowanie się do pokonania Leno.
City powiększyło przewagę nad Manchesterem United do dziesięciu punktów. Arsenal jest dziesiąty w tabeli.
Adam Kłos21 Feb 2021 · 19:22