Manchester City. Guardiola potwierdził fatalne informacje w sprawie Kevina De Bruyne. "To nie wygląda dobrze"

kivnl / Shutterstock.com
Kibice Manchesteru City nie będą miło wspominać starcia z Chelsea w półfinale FA Cup. "Obywatele" ponieśli porażkę, a kontuzji doznał Kevin De Bruyne.
W 48. minucie feralnego spotkania Belg upadł na murawę bez kontaktu z rywalem. Powtórki pokazały, że środkowy pomocnik prawdopodobnie źle stanął i naruszył jeden z mięśni w prawej nodze.
De Bruyne błyskawicznie opuścił boisko. Manchester City pozbawiony swojego lidera przegrał 0:1. Na pomeczowej konferencji Pep Guardiola przekazał pesymistyczne informacje w sprawie stanu zdrowia 29-latka.
- Jutro zostaną wykonane dokładne badania. Ale teraz mogę powiedzieć, że to nie wygląda dobrze - przyznał Katalończyk.
Guardiola odniósł się także do całego spotkania, które zdecydowanie nie poszło po jego myśli. Chelsea skutecznie zneutralizowała atuty City i uzyskała awans do finału.
- Cierpieliśmy w pierwszych minutach. W drugiej połowie zagraliśmy już lepiej. Oni nie stworzyli sobie zbyt wielu sytuacji poza akcją bramkową - stwierdził trener Manchesteru.
"The Citizens" wciąż mają szansę na zdobycie w tym sezonie potrójnej korony. Zespół z Etihad plasuje się na pierwszym miejscu w Premier League, w środku tygodnia wywalczył awans do 1/2 finału Ligi Mistrzów, a 25 kwietnia zagra z Tottenhamem w finale Carabao Cup.
Adam Kłos17 Apr 2021 · 21:26
Źródło: Sky Sports