Manchester City kontynuuje niewiarygodną serię. Everton FC nie zatrzymał ekipy Pepa Guardioli [WIDEO]

Manchester City kontynuuje niewiarygodną serię. Everton nie zatrzymał ekipy Pepa Guardioli [WIDEO]
Goran Jakus / Shutterstock.com
Manchester City pokonał na wyjeździe Everton 3:1 w zaległym meczu Premier League. Podopieczni Pepa Guardioli powiększyli przewagę na czele tabeli do 10 punktów.
Lider angielskiej ekstraklasy odniósł 17. zwycięstwo z rzędu we wszystkich rozgrywkach, mimo że na Goodison Park długo remisował.
City wyszło na prowadzenie po upływie pół godziny gry za sprawą trafienia Phila Fodena. Kilka minut później wyrównał jednak Richarlison.
O wygranej wicemistrzów Anglii przesądziły gole strzelone w drugiej połowie spotkania. Opór Evertonu złamał Riyad Mahrez, który popisał się przepięknym uderzeniem w typowym dla siebie stylu.
W ostatnim kwadransie gry, przy nie najlepszej interwencji Jordana Pickforda, wynik meczu ustalił Bernardo Silva.
Na ostatnich 10 minut spotkania na boisku w zespole gości pojawił się po raz pierwszy od blisko miesiąca wracający do zdrowia Kevin De Bruyne.
Manchester City, który wystąpił dziś z kolei bez kontuzjowanego Ilkaya Gundogana, zagra w najbliższą niedzielę w kolejnym wyjazdowym meczu przeciwko Arsenalowi. Dzień wcześniej siódmy w tabeli Everton czeka derbowe starcie z Liverpoolem na Anfield.
Wojciech_Falenta 17 Feb 2021 · 23:09