Manchester City lepszy od Sevilli, remis Juventusu

Photo Works/Shutterstock
Borussia Moenchengladbach zremisowała przed własną publicznością z Juventusem Turyn 1:1 w czwartej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Kibice zgromadzeni na Borussia-Park na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 18. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Fabian Johnson, który wykorzystał krótkie podanie Raffaela i pokonał bramkarza Juventusu strzałem po długim roku. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Stephan Lichsteiner. Szwajcar popisał się precyzyjnym uderzeniem z powietrza po dograniu Paula Pogby.

Na początku drugiej połowy czerwoną kartką ukarany został Hernanes. Brazylijczyk niebezpiecznie zaatakował nogi Alvaro Domingueza i musiał przedwcześnie opuścić boisko. Grając w przewadze, Borussia częściej utrzymywała się przy piłce, jednak nie potrafiła znaleźć drogi do bramki strzeżonej przez Gianluigiego Buffona.

W drugim pojedynku grupy D, FC Sevilla przegrała na własnym stadionie z Manchesterem City 1:3. Bramkę dla hiszpańskiego zespołu strzelił Benoit Tremoulinas, a trafienia dla "The Citizens" zanotowali: Raheem Sterling, Wilfried Bony oraz Fernandinho. W barwach gospodarzy pełne 90 minut rozegrał Grzegorz Krychowiak.

Po czterech seriach gier na czele tabeli znajduje się Manchester City, który ma na swoim koncie dziewięć punktów. Drugi jest Juventus, który wywalczył do tej pory osiem "oczek".