Manchester City pokonał Leicester City, choć przegrywał. Riyad Mahrez strzelił byłemu klubowi

Oleksandr Osipov/Shutterstock
Manchester City pokonał przed własną publicznością Leicester City 3:1 (2:1) w szlagierowym sobotnim spotkaniu 18. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.
Na Etihad Stadium prowadzenie przyjezdnym zapewnił Jamie Vardy, wykorzystując sytuację sam na sam. Osiem minut później wyrównał płaskim uderzeniem z linii pola karnego Algierczyk Riyad Mahrez.
Dwie minuty przed przerwą podyktowany rzut karny wykorzystał Niemiec Ilkay Guendogan, a dwadzieścia minut przed końcem podwyższył z bliska Gabriel Jesus. Brazylijczyk wykorzystał kapitalną szarżę i zagranie w pole karne Belga Kevina de Bruyne.
Podopieczni Josepa Guardioli po dwunastym zwycięstwie w sezonie umocnili się na trzecim miejscu w tabeli. "Lisy" doznały natomiast trzeciej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostały na drugiej lokacie w klasyfikacji. Obie drużyny dzieli już tylko punkt.