Manchester City pokonał na wyjeździe AFC Bournemouth

kivnl / shutterstock.com
Manchester City pokonał na wyjeździe AFC Bournemouth 3:1 (2:1) w niedzielnym meczu trzeciej kolejki angielskiej ekstraklasy.
Goście spotkania objęli prowadzenie już w 15. minucie. Wówczas Sergio Aguero wykorzystał dośrodkowanie Kevina De Bruyne i uderzeniem w lewy dolny róg bramki pokonał golkipera rywali.
W 43. minucie przyjezdni powiększyli przewagę za sprawą trafienia Raheema Sterlinga, który po podaniu w pole karne autorstwa Davida Silvy zdołał umieścić futbolówkę w siatce.
Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Harry Wilson bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego pokonał Edersona.
Wynik spotkania na 3:1 dla "Obywateli" ustalił w 64. minucie Sergio Aguero. Przy drugim trafieniu reprezentant Argentyny asystował, również po raz drugi, David Silva.
Podopieczni Pepa Guardioli zanotowali drugie zwycięstwo w tym sezonie, mają na koncie siedem punktów i zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli.
Dla ekipy "Wisienek" to pierwsza porażka w trwających rozgrywkach. Obecnie z dorobkiem czterech "oczek" zajmuje ona dziesiątą pozycję.