Manchester City rozgromił Leicester aż 5:1! Kapitalna forma Aguero!

kivnl / Shutterstock.com
Manchester City wygrał u siebie z Leicester City 5:1 w ostatnim sobotnim meczu 27. kolejki angielskiej Premier League. Bohaterem spotkania został Sergio Aguero, który w drugiej połowie zdobył cztery bramki.
"Obywatele" bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Piłkę w pole bramkowe mocno dograł Kevin de Bruyne. Tam z najbliższej odległości do bramki skierował ją Raheem Sterling. "Lisy" odpowiedziały w 24. minucie. Seria błędów zawodników z obrony gospodarzy wykorzystał Jamie Vardy. Najpierw przejął futbolówkę, potem wbiegł z nią w pole karne i pewnie pokonał Edersona.
Miejscowi drugą połowę rozpoczęli jak pierwszą, czyli od zdobycia bramki. De Bruyne podał przed bramkę do Sergio Aguero, a ten z pięciu metrów tylko dołożył stopę i było 2:1. Chwilę potem Belg ponownie zagrał do Argentyńczyka, który zdobył swoją drugą bramkę. W 77. minucie Aguero wykorzystał fatalny błąd Kaspera Schmeichela, który zagrał futbolówkę wprost do niego, a po chwili wyciągał ją z bramki.
W samej końcówce 29-letni napastnik potężnie uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się od poprzeczki i wylądowała w siatce.
Podopieczni Pepa Guardioli są liderem tabeli i mają 16 punktów przewagi nad drugim Manchesterem United. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Arsenalem Londyn.
Natomiast zespół prowadzony przez Claude'a Puela plasuje się na ósmej pozycji. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie Stoke City.