Manchester City traci punkty z Newcastle! Piękne trafienia De Bruyne i Shelveya [WIDEO]

CosminIftode/Shutterstock
Manchester City tylko zremisował w Newcastle w pierwszym z sobotnich meczów 14. kolejki Premier League. Mistrzowie Anglii dwukrotnie znajdowali się na prowadzeniu, lecz "Sroki" błyskawicznie odpowiadały. Ozdobą meczu były trafienia Kevina de Bruyne oraz Jonjo Shelveya.
Podopieczni Pepa Guardioli rozpoczęli spotkanie na St. James Park zgodnie z planem - w 22. minucie prowadzenie mistrzom Anglii dał Raheem Sterling. Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo, bo już po trzech minutach wyrównał Jetrom Willems.
Manchester City zdecydowanie częściej atakował, dążąc do zdobycia gola na wagę trzech punktów. Obrońcy tytułu znajdowali się przy piłce przez ponad 3/4 meczu, oddali łącznie aż 23 strzały na bramkę rywala, lecz przez długi czas nie mogli znaleźć sposobu na Newcastle.
W 82. minucie wydawało się, że "The Citizens" dopną swego. Pięknym golem popisał się Kevin de Bruyne i zrobiło się 2:1 dla drużyny z Manchesteru.
W końcówce Newcastle znów jednak odpowiedziało. Po sprytnie rozegranym rzucie wolnym z dystansu nie do obrony uderzył Jonjo Shelvey. W efekcie mecz zakończył się remisem 2:2.
Drużyna Pepa Guardioli jest obecnie druga w Premier League, mając tyle samo punktów, co Leicester. "Lisy"" oraz prowadzący Liverpool dopiero rozegrają mecze 14. kolejki. Przewaga "The Reds" nad mistrzami Anglii może dziś wzrosnąć nawet do 11 punktów.