Liga Mistrzów. Manchester City wymęczył zwycięstwo z Schalke! Cudowny gol Leroya Sane [WIDEO]

Manchester City wymęczył zwycięstwo z Schalke! Cudowny gol Leroya Sane [WIDEO]
Oleksandr Osipov / shutterstock.com
Manchester City przeżył niespodziewane problemy w wyjazdowym meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Mistrzowie Anglii dopiero w końcówce zapewnili sobie zwycięstwo 3:2.
Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z przewidywaniami. W 18. minucie goście wykorzystali fatalny błąd Ralfa Fahrmana i Salifa Sane - piłkę w polu karnym przejął David Silva, odegrał do Sergio Aguero, a ten wpakował ją do bramki.
Gdy wydawało się, że goście będą spokojnie kontrolować przebieg gry i strzelać kolejne gole, do głosu doszło Schalke. Po strzale z dystansu Daniela Caligiuriego piłka trafiła w rękę Nicolasa Otamendiego, a sędzia Carlos del Cerro Grande zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Na gola zamienił go Nabil Bentaleb.
Sytuacja powtórzyła się jeszcze przed końcem pierwszej połowy: znów rzut karny i znów dobre uderzenie Bentaleba.
Po przerwie goście długo nie potrafili znaleźć sposobu na zdobycie wyrównującego gola. W dodatku od 68. minuty grali w osłabieniu, bo boisko z powodu czerwonej kartki musiał opuścić Nicolas Otamendi. Gola na wagę remisu dopiero w końcówce strzelił Leroy Sane, który w przeszłości grał w Schalke. Niemiec popisał się cudownym strzałem z rzutu wolnego.
W końcówce Manchester City zdołał zdobyć zwycięskiego gola. Na listę strzelców wpisał się Raheem Sterling. Asystę przy jego trafieniu zaliczył Ederson.
Kamil Kaczmarek20 Feb 2019 · 22:56