Manchester City z pewnym zwycięstwem w Pucharze Anglii. Dwa gole Gabriela Jesusa

Oleksandr Osipov / shutterstock.com
Manchester City pokonał u siebie Fulham Londyn 4:0 (2:0) w pierwszym niedzielnym meczu IV rundy rozgrywek o Puchar Anglii.
Na Etihad Stadium goście już od szóstej minuty musieli grać w osłabieniu, bowiem za faul taktyczny ukarany został Tim Ream. Dwie minuty później podyktowany rzut karny wykorzystał Niemiec Ilkay Guendogan, a po kolejnych jedenastu minutach podwyższył precyzyjnym uderzeniem przy słupku zza linii pola karnego Portugalczyk Bernardo Silva.
Zespół z Londynu pogrążył jeszcze w końcówce Gabriel Jesus. Brazylijczyk w niespełna trzy minuty, dwukrotnie po strzałach głową, skierował piłkę do siatki "The Cottagers", pieczętując awans podopiecznych Josepa Guardioli do kolejnej rundy.