Manchester United górą w derbach! Koszmarny mecz bramkarza "The Citizens" [WIDEO]

Manchester United wygrał z Manchesterem City 2:0 (1:0) w meczu 29. kolejki Premier League.
Pierwsza połowa derbowego starcia należała do piłkarzy United. Zawodnicy "Czerwonych Diabłów" wyszli na to spotkanie z jasnym planem, stosując wysoki pressing na połowie rywala oraz szybko przerywając akcje przeciwników.
W 10. minucie pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście, gdy z dziesiątego metra uderzał Sterling, ale w tej sytuacji refleksem popisał się David de Gea. Po chwili po drugiej stronie boiska szansę miał James, ale jego uderzenie było za lekkie, by zaskoczyć Edersona.
Po 30 minutach gry było 1:0. Bruno Fernandez technicznie zagrał nad murem wprost do Martiala. Ten uderzył bez zastanowienia, a piłka wpadła do siatki pod ręką golkipera "The Citizens".
W 42. minucie żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego otrzymał Fred, jednak w tej sytuacji - zdaniem wielu ekspertów - "Czerwonym Diabłom" należała się jedenastka.
Po przerwie do bramki rywali trafił Aguero, jednak snajper chwilę wcześniej został złapany na minimalnym spalonym.
Po chwili o krok od katastrofalnego błędu był Ederson, który źle przyjął piłkę we własnym polu karnym, ale ostatecznie Martial nie zdołał wykorzystać niespodziewanej okazji.
Manchester City w ostatnich minutach coraz mocniej naciskał na rywali i bliski szczęścia był Phil Foden, ale jego próbę efektownie wybronił De Gea. Hiszpański golkiper na kwadrans przed końcem znów pokazał swoje umiejętności, odbijając uderzenie Sterlinga.
W doliczonym czasie gry McTominay trafił do pustej bramki, po tym jak Ederson nieudolnie wyrzucił piłkę. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:0 dla "Czerwonych Diabłów", które odniosły w tym sezonie kolejne zwycięstwo nad lokalnym rywalem.
Manchester United po dwunastej wygranej w sezonie awansował na piąte miejsce w tabeli. "The Citizens" doznali natomiast siódmej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na drugiej lokacie.
Daniel Makarewicz08 Mar 2020 · 19:25