Manchester United górą w hicie Ligi Europy! "Czerwone Diabły" zdeklasowały rywali [WIDEO]

Manchester United nie dał szans Realowi Sociedad w meczu 1/16 finału Ligi Europy. "Czerwone Diabły" wygrały 4:0 (1:0).
Dzisiejsze spotkanie rozegrano w Turynie. To efekt obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. W roli gospodarza wystąpiła drużyna Realu Sociedad.
Piłkarze obu ekip starali się z przytupem zacząć mecz. Najpierw przed szansą stanęli gracze United za sprawą Rashforda. Po chwili po drugiej stronie boiska bliski szczęścia był Isak.
Później tempo spotkania nieco spadło. "Czerwone Diabły" szukały sposobu, by przechytrzyć rywali, ale hiszpańska ekipa była dobrze zorganizowana w defensywie.
W 16. minucie pokazał się McTominay. Wpadł w pole karne, ale uderzył w bramkarza. Po trzech minutach znów "Czerwone Diabły" stworzyły dogodną okazję. Tym razem skuteczności zabrakło Rashfordowi.
W 27. minucie Manchester United wreszcie dopiął swego. W roli głównej wystąpił Bruno Fernandes. Portugalczyk wykorzystał nieporadną postawę defensywy i pokonał Remiro.
Kolejne ciosy podopieczni Ole Gunnara Solskjaera zadali po przerwie. W 57. minucie dublet ustrzelił Fernandes. System VAR długo badał sytuację ze względu na możliwą pozycję spaloną, ale trafienie finalnie zostało uznane.
Wynik spotkania w 65. minucie podwyższył Rashford. Anglik wykorzystał znakomite podanie od Freda i precyzyjnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce.
Tuż przed końcem Manchester United wyprowadził kolejny cios. Na listę strzelców wpisał się James i "Czerwone Diabły" wygrały 4:0.
Rewanżowe spotkanie zaplanowano na 25 lutego. Losy rywalizacji wydają się jednak rozstrzygnięte.
Daniel Makarewicz18 Feb 2021 · 20:46