Manchester United pokonał Chelsea. System VAR w roli głównej [WIDEO]

Chelsea przegrała na własnym boisku z Manchesterem United 0:2 (0:1) w hicie 26. kolejki Premier League. System VAR anulował dwie bramki dla gospodarzy.
Spotkanie na Stamford Bridge rozpoczęło się od ataków gospodarzy. W 6. minucie James minął Williamsa i przymierzył po ziemi, jednak piłka minimalnie minęła bramkę. Chwilę później uderzał Willian, ale jemu również zabrakło precyzji.
W 24. minucie doszło do dużej kontrowersji. Harry Maguire kopnął w krocze jednego z rywali, ale nie został ukarany za to zagranie nawet żółtą kartką.
Tymczasem Chelsea naciskała na "Czerwone Diabły". W 29. minucie pomylił się niepilnowany Batshuayi. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na piłkarzach "The Blues" jeszcze przed przerwą. Wan-Bissaka ograł Williana i zagrał w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Martial, który uderzeniem głową pokonał Caballero.
W drugiej połowie emocji nie brakowało. Po rzucie rożnym do bramki United trafił Zouma, ale system VAR anulował gola, bo chwilę wcześniej Azpilicueta odepchnął Williamsa. Ta sytuacja wyraźnie podcięła skrzydła gospodarzom.
W 64. minucie w słupek z rzutu wolnego trafił Bruno Fernandes. Dwie minuty później było już 0:2. Maguire głową wykończył dośrodkowanie portugalskiego pomocnika z rzutu rożnego.
Piłkarze "The Blues" starali się odrobić straty. Giroud trafił do bramki rywali, ale ten gol również został anulowany, bo Francuz był na niewielkim spalonym.
"Czerwone Diabły" dzięki wygranej awansowały na 7. pozycję w tabeli. Do czwartej Chelsea tracą trzy "oczka".
Daniel Makarewicz17 Feb 2020 · 22:55