Manchester United pokonał Newcastle. Kolejny świetny mecz Bruno Fernandesa [WIDEO]

Paul Chesterton/Focus Images/MB Media/PressFocus
Manchester United zgarnął komplet punktów w starciu z Newcastle. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera wygrali 3:1.
Spotkanie od samego początku toczyło się w bardzo szybkim tempie. Już w 4. minucie do sytuacji strzeleckiej doszedł Joelinton, jednak jego strzał z bliskiej odległości zatrzymał David de Gea. Później celne uderzenia oddawali jeszcze Miguel Almiron, a dla gospodarzy Bruno Fernandes oraz Fred.
Kwadrans przed końcem pierwszej połowy wynik otworzył Marcus Rashford. Harry Maguire obsłużył Rashforda precyzyjnym podaniem, a ten bez problemów pokonał Karla Darlowa.
Newcastle nie złożyło broni i jeszcze przed przerwą zdołało doprowadzić do remisu. Ładnym, sytuacyjnym strzałem popisał się Allan Saint-Maximin. Bramkarz Manchesteru nawet nie wyciągnął ręki, aby zatrzymać strzał Francuza.
Po przerwie do ataku ruszyli gospodarze z Old Trafford. W 57. minucie Daniel James wykorzystał podanie Bruno Fernandesa i strzelił swojego trzeciego gola w bieżącym sezonie Premier League.
W 75. minucie Fernandes sam wpisał się na listę strzelców. Portugalczyk pewnie wykorzystał rzut karny, który został podyktowany po faulu Joe Willocka.
Wynik 3:1 już nie uległ zmianie. Manchester United zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli Premier League. Newcastle jest siedemnaste.
Adam Kłos21 Feb 2021 · 21:51