Manchester United rozbił Leeds United. Grał Bogusz

charnsitr / shutterstock.com
Manchester United wygrał z Leeds United 4:0 (2:0) w meczu towarzyskim rozegranym w australijskim Perth. W zespole "Pawi" zagrał Mateusz Bogusz.
Trener Leeds United zabrał do Australii tylko 16 zawodników. W tym gronie zabrakło kilku podstawowych graczy, m.in. Mateusz Klicha. Środkowy pomocnik nadrabia zaległości treningowe wspólnie z innymi piłkarzami w Anglii.
Marcelo Bielsa w kadrze Leeds znalazł miejsce dla dwóch młodych polskich zawodników. 17-letni Mateusz Bogusz, który trafił do "Pawi" z Ruchu Chorzów wszedł na boisko w 63. minucie.
Natomiast 22-letni bramkarz Kamil Miązek, który poprzednio grał w Chojniczance Chojnice całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.
Manchester United zagrał w zdecydowanie mocniejszym składzie niż rywale z Championship i odniósł pewne zwycięstwo.
Pierwszego gola strzelił Mason Greenwood, któremu asystował nowy zawodnik "Czerwonych Diabłów" Aaron Wan-Bissaka. Drugą bramkę zdobył Marcus Rashford.
Po przerwie na listę strzelców wpisali się jeszcze Phil Jones oraz Anthony Martial z rzutu karnego.