Manchester United triumfuje w derbach! Rashford i Martial uciszyli Etihad [WIDEO]

Youtube
Manchester United pokonał lokalnego rywala w hicie 16. kolejki angielskiej Premier League. "Czerwone Diabły" wygrały z Manchesterem City 2:1, a bramki na Etihad Stadium zdobywali Marcus Rashford oraz Anthony Martial. W końcówce gola kontaktowego strzelił Nicolas Otamendi.
Przed derbami Manchesteru "The Citizens" wydawali się zdecydowanymi faworytami, ale w tym sezonie Premier League obrońcy tytułu nie spisują się tak, jak można było się spodziewać. W 23. minucie spotkania Manchester United wyszedł na prowadzenie. Bernardo Silva faulował w pole karnym Marcusa Rashforda, a sam poszkodowany wykorzystał "jedenastkę".
"Czerwone Diabły" poszły za ciosem. Bardzo szybko dwie znakomite] okazje na kolejnego gola miał Rashford, ale najpierw nie trafił w bramkę, a później uderzył w poprzeczkę. Już w 29. minucie i tak było 2:0. Precyzyjnym strzałem popisał się Anthony Martial.
"The Citizens" starali się odpowiedzieć w drugiej połowie. Przez długi czas nie mogli jednak znaleźć drogi do bramki rywali. W kluczowym momentach interweniowali Lindelof, blokując Kevina de Bruyne'a, a także David de Gea, który kapitalnie obronił uderzenie Rodriego.
W końcówce kontaktowego gola zdobył Nicolas Otamendi. Mistrzowie Anglii mogli wyrównać, lecz De Gea potwierdził klasę, powstrzymując Mahreza. Ostatecznie "Czerwone Diabły" wygrały 2:1 i awansowały na piąte miejsce w tabeli. Manchester City jest natomiast trzeci i traci już czternaście punktów do liderującego Liverpoolu.
Maciej Pietrasik07 Dec 2019 · 20:23
Źródło: własne/Twitter