Manchester United wraca do Ligi Mistrzów! Fatalny błąd Kaspera Schmeichela [WIDEO]

Matt Wilkinson / Press Focus
Manchester United zagra w kolejnej edycji Ligi Mistrzów! "Czerwone Diabły" przypieczętowały powrót do tych rozgrywek dzięki wyjazdowemu zwycięstwu z Leicester City 2:0.
Oba zespoły były uwikłane w walkę o awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Leicester do osiągnięcia tego celu potrzebowało zwycięstwa, gościom wystarczał remis.
Stawka wyraźnie przeszkadzała piłkarzom. Na boisku długo działo się niewiele ciekawego. Na pierwszy celny strzał trzeba było czekać ponad pół godziny. Na pierwszą naprawdę groźną okazję - dwa razy tyle. W 60. minucie Vardy uderzał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale piłka trafiła w spojenie słupka i poprzeczki.
Manchester United objął prowadzenie w 70. minucie. Anthony Martial został powalony przed bramką Kaspera Schmeichela, a sędzia po analizie VAR zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Jedenastkę na gola pewnym uderzeniem zamienił Bruno Fernandes.
Gospodarze w końcówce rzucili się do rozpaczliwych ataków. Przy jednym z rzutów wolnych w pole karne Manchesteru United pobiegł nawet Schmeichel, ale nic tam nie zdziałał. "Lisy" szanse na korzystny wynik ostatecznie straciły po czerwonej kartce dla Evansa.
Tuż przed końcem gry wynik ustalił Lingard, który wykorzystał zabawę z piłką Schmeichela i trafił do pustej bramki.
Dzięki zwycięstwu Manchester United zakończył rozgrywki na trzecim miejscu. Leicester City finiszowało jako piąte. Na pocieszenie zagra w fazie grupowej Ligi Europy.
Marcin Karbowski26 Jul 2020 · 18:57