Manchester United wygrywa i zostaje liderem

Mitch Gunn/Shutterstock
Swansea City przegrało na wyjeździe 1:3 z Southamptonem w meczu siódmej kolejki ligi angielskiej. Cały mecz w barwach gości rozegrał Łukasz Fabiański. Manchester United pokonał Sunderland 3:0 i po raz pierwszy od 110 tygodni został liderem Premier League.

Pierwszego gola gospodarze zdobyli w 11. minucie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jamesa Warda-Prowse'a piłkę głową skierował do bramki Virgil van Dijk. Było to jedyne trafienie w pierwszej części meczu. Dziewięć minut po zmianie stron gospodarza prowadzili już 2:0. Dusan Tadić otrzymał podanie od Graziano Pellego i w sytuacji sam na sam z bramkarzem, przerzucił piłkę nad Fabiańskim. W 61. minucie "Święci" strzelili trzeciego gola. Sadio Mane przejął piłkę w polu karnym rywali i mocnym strzałem tuż przy słupku zaskoczył polskiego golkipera. Wynik na 3:1 ustalił Gylfi Sigurdsson, który wykorzystał rzut karny.

Porażkę poniósł również zespół innego polskiego bramkarza, Artura Boruca. Jego AFC Bournemouth przegrało na wyjeździe 1:2 ze Stoke City. Gole dla gospodarzy strzelili Jonathan Walters i Mame Biram Diouf. Jedyną bramkę dla "Wisienek" zdobył Dan Gosling.

Pierwszą porażkę w tym sezonie zanotowało Leicester City. "Lisy" przegrały na King Power Stadium 2:5 z Arsenalem Londyn. Hat tricka na swoim koncie zapisał Alexis Sanchez. Poza nim gole dla "Kanonierów" zdobyli Theo Walcott i Olivier Giroud. Oba trafienia dla gospodarzy zaliczył Jamie Vardy. Marcin Wasilewski i Krystian Bielik znaleźli się poza kadrami swoich drużyn.

W innych sobotnich meczach zwycięstwa odniosły również Manchester United, który wygrał 3:0 z Sunderlandem i Liverpool, który pokonał 3:2 Aston Villę. Mecz West Hamu United z Norwich zakończył się remisem 2:2. Wcześniej Manchester City uległ Tottenhamowi Hotspur 1:4.

Po siedmiu kolejkach liderem Premier League jest Manchester United, który ma jeden punkt przewagi nad Manchesterem City. O trzy punkty mniej od "Czerwonych Diabłów" zgromadził West Ham.