Manchester United zawiódł w meczu z osłabionym PSG. Czerwona kartka Pogby. Zwycięstwo AS Romy [WIDEO]

Anton_Ivanov/Shutterstock
Za nami pierwsze mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów. Manchester United przegrał na własnym boisku z PSG 0:2, a AS Roma pokonała FC Porto 2:1.
Tutaj przeczytasz relację z obu spotkań.
Żółte kartki, kontuzje i brak goli - tak wygląda pierwsza połowa starcia na Old Trafford. W 9. minucie Rashford z ostrego kąta starał się zaskoczyć Buffona, ale Włoch był na posterunku. Goście najlepszą sytuację stworzyli w 29. minucie. Wówczas Mbappe wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale trafił tylko w boczną siatkę.
Do przerwy sędzia aż pięć razy wyciągał żółte kartki, by ukarać zawodników za przewinienia. Nikt nie odstawiał nogi, na boisku nie brakowało ostrych starć, a po jednym z nich groźnie upadł Angel Di Maria.
Początek drugiej połowy należał do gości. W 53. minucie znów pokazał się Mbappe, uderzył piłkę głową, ale de Gea zdołał zbić piłkę za linię końcową. Chwilę później było 0:1, gdy po rzucie rożnym Kimpembe urwał się Maticiowi i z bliska huknął pod poprzeczkę.
W 60. minucie wynik spotkania podwyższył Kylian Mbappe. Francuz dostał znakomitą piłkę od Di Marii i wykończył perfekcyjną kontrę PSG.
Do końca spotkania - mimo starań piłkarzy United - wynik nie uległ już zmianie. W 90. minucie drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu obejrzał Paul Pogba. Francuz przez to nie zagra w rewanżowym spotkaniu w Paryżu.
Paryżanie odnieśli na boisku rywala cenne zwycięstwo i to oni są bliżej awansu do kolejnej rundy rozgrywek.

***
W pierwszej połowie na Stadio Olimpico kibice nie zobaczyli bramek. Obie drużyny toczyły wyrównaną walkę, ale w ostatnim kwadransie pierwszej odsłony to AS Roma przycisnęła rywali.
Najgroźniejszą sytuację stworzyli gospodarze. W 37. minucie Dżeko ograł obrońcę z lewej strony pola karnego i uderzył na bramkę, jednak piłka obiła tylko słupek.
W 50. minucie na bramkę Casillasa groźnie uderzał Cristante, a w odpowiedzi Danilo główkował tuż obok słupka. AS Roma dopięła swego w 70. minucie. Wówczas Zaniolo płaskim uderzeniem po dalszym rogu pokonał golkipera rywali.
Sześć minut później Zaniolo znów dał o sobie znać. Młody Włoch tym razem wbił piłkę do pustej bramki.
Mecz zakończył się wynikiem 2:1, bo trafienie dla gości zaliczył Adrian Lopez.