Manchester United zgubił punkty! Trafienie Anthony'ego Martiala nie wystarczyło do zwycięstwa [WIDEO]

Manchester United podzielił się punktami z Evertonem. Spotkanie na Old Trafford zakończyło się wynikiem 1:1.
Nieoczekiwanie Ole Gunnar Solskjaer zdecydował się posadzić dziś na ławce rezerwowych Cristiano Ronaldo. Na pozycji środkowego napastnika Norweg postawił na Edinsona Cavaniego. W 21. minucie Urugwajczyk stanął przed dobrą szansą, aby otworzyć wynik meczu, jednak jego uderzenie obronił Jordan Pickford.
W 33. minucie to Everton mógł objąć prowadzenie. Bardzo mocny strzał z dystansu oddał Demarai Gray. David de Gea sparował piłkę do boku, ratując Manchester przed utratą gola.
Kilka minut później hiszpańskiego bramkarza wyręczył Aaron Wan-Bissaka. Prawy defensor zablokował uderzenie Abdoulaye'a Doucoure.
W 43. minucie do siatki trafił Anthony Martial. Francuz wykorzystał dobre podanie od Bruno Fernandesa. Był to pierwszy gol napastnika w tym sezonie.
W 57. minucie Martial opuścił boisko. Solskjaer zdecydował się wpuścić Cristiano Ronaldo. Niedługo potem Everton doprowadził do remisu. Podopieczni Rafaela Beniteza przeprowadzili perfekcyjny kontratak, który sfinalizował Andros Townsend. Anglik celebrował to trafienie w stylu Cristiano Ronaldo.
W końcówce Yerry Mina trafił do siatki. Ten gol jednak nie został uznany ze względu na pozycję spaloną Kolumbijczyka.
Mecz zakończył się remisem. Po raz drugi z rzędu "Czerwone Diabły" zgubiły punkty na własnym stadionie. Tydzień temu ekipa Solskjaera przegrała 0:1 z Aston Villą.
Aktualnie Manchester United plasuje się na drugiej lokacie w Premier League. Everton zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Obie drużyny zgromadziły tyle samo punktów, co liderujący Liverpool, który jeszcze nie rozegrał meczu w tej kolejce. Jutro "The Reds" zmierzą się z Manchesterem City.
Adam Kłos02 Oct 2021 · 15:23