Manchester United zgubił punkty z Newcastle! David de Gea uratował zespół przed porażką [WIDEO]

Newcastle urwało punkty Manchesterowi United. Spotkanie rozgrywane na St. James' Park zakończyło się wynikiem 1:1.
"Sroki" kapitalnie rozpoczęły to spotkanie. Już w 7. minucie Allan Saint-Maximin zwiódł Diogo Dalota, Raphaela Varane'a i Harry'ego Maguire'a, po czym oddał perfekcyjny strzał. David de Gea nawet nie zareagował w tej sytuacji.
Newcastle poszło za ciosem. W 22. minucie bramkarz United z trudem obronił mocny strzał Jonjo Shelveya.
Aktywny w pierwszej połowie był Cristiano Ronaldo. Z jego prób jednak niewiele wynikało. Portugalczykowi zdarzało się łatwo gubić piłkę.
W 37. minucie Saint-Maximin przeprowadził kolejną efektowną akcję. Francuz minął Dalota, podał do Calluma Wilsona, a ten posłał futbolówkę do siatki. Gol jednak nie został uznany z powodu pozycji spalonej Anglika.
Tuż po przerwie Saint-Maximin powinien skompletować dublet. Francuz znalazł się w doskonałej sytuacji, ale podjął złą decyzję, zawahał się i de Gea oddalił zagrożenie.
Ralf Rangnick musiał reagować. Niemiec wpuścił na boisko Jadona Sancho i Edinsona Cavaniego, ściągając niewidocznych Freda i Masona Greenwooda. W 70. minucie Cavani doprowadził do remisu. Urugwajczyk dostał dobre podanie z prawego skrzydła i na raty pokonał Martina Dubravkę.
W 88. minucie kibicom "Czerwonych Diabłów" musiało podskoczyć ciśnienie. Najpierw Jacob Murphy trafił w słupek. Chwilę później David de Gea w pięknym stylu wyjął strzał Miguela Almirona.
Ostatecznie w spotkaniu nie padło już więcej bramek. Newcastle nadal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Manchester United jest siódmy.
Adam Kłos27 Dec 2021 · 22:58