Manchesteru United przegrał ze Swansea!

Tomasz Bidermann/Shutterstock
W meczu 4. kolejki angielskiej Premier League Swansea City pokonało przed własną publicznością Manchester United 2:1. W drużynie gospodarzy całe spotkanie rozegrał Łukasz Fabiański.

Kibice zgromadzeni na Liberty Stadium na pierwszą bramkę musieli czekać do drugiej połowy. W 48. minucie gry na listę strzelców wpisał się Juan Mata. Hiszpan wykorzystał niezdecydowanie obrońców oraz polskiego bramkarza i wbił piłkę do siatki z najbliższej odległości. Do wyrównania doprowadził Andrew Ayew, któremu asystował Gylfi Sigurdsson. Napastnik "Łabędzi" wykorzystał dobre dośrodkowanie Islandczyka i strzałem głową pokonał Sergio Romero. Wynik spotkania został ustalony przez Bafetimbiego Gomisa. Francuz przepięknie wykończył akcję po prostopadłym podaniu.

Dla Louisa van Gaala była to pierwsza porażka w tym sezonie. "Czerwone Diabły" mają na swoim koncie siedem punktów i zajmują piąte miejsce w tabeli. Natomiast Swansea ma o jedno oczko więcej i znajduje się czwartej lokacie w Premier League.