Mandrysz: Pogoń nie chciała przegrać

asinfo
Termalica Bruk-Bet Nieciecza zremisowała na stadionie w Mielcu 1:1 z Pogonią Szczecin. Dla zawodników Piotra Mandrysza to pierwszy podział punktów w tym sezonie. Trener beniaminka Ekstraklasy powiedział po spotkaniu, że rywalom jego drużyny zależało przede wszystkim na tym, by nie przegrać.

Pogoni udało się zrealizować założony plan. Nasi rywale przyjechali tu po to, by nie przegrać. Goście szukali swoich szansy po odbiorze piłki. Stworzyli kilka niebezpiecznych sytuacji, po stałych fragmentach gry, a po jednym z nich padł gol. Spotkanie przypominało piłkarskie szachy. Po straconej bramce postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Dotychczas graliśmy bezkompromisowo i albo wygrywaliśmy, albo przegrywaliśmy. "Portowcy" w tym sezonie nie przegrali jeszcze żadnego meczu. Teraz skupiamy się na spotkaniu z Legią. Od dawna czekamy na ten mecz – powiedział 52-letni trener.

Gola dla gości strzelił Adam Frączczak w 66. minucie meczu. Wyrównanie zapewnił Termalice Martin Juhar siedem minut przed zakończeniem podstawowego czasu gry.

Po remisie Termalica zajmuje szóste miejsce w tabeli. "Słoniki" mają pięć punktów straty do prowadzącego Piasta Gliwice, który dzisiaj zmierzy się z Lechią Gdańsk.