Maradona: Tam nie było karnego. Ale przewróciłbym się tak samo jak Vazquez

screen z youtube
Diego Maradona dorzucił swoje trzy grosze do dyskusji na temat rzutu karnego podyktowanego przeciwko Juventusowi w 93 minucie ćwierćfinałowego meczu z Realem Madryt.
Mistrz Włoch odrobił niespodziewanie trzybramkową stratę do "Królewskich" z pierwszego meczu w Turynie. Prowadził 3:0 i zanosiło się na dogrywkę. Tymczasem w doliczonym czasie gry Cristiano Ronaldo zgrał piłkę do Lucasa Vazqueza, a ten zaatakowany przez Medhiego Benatię przewrócił się w polu karnym. Sędzia odgwizdał rzut karny, który wykorzystał następnie portugalski napastnik, zapewniając swojej drużynie awans do następnej rundy.
- Tam nie było karnego - stwierdził Diego Maradona cytowany przez serwis goal.com.
Kiedy Ronaldo zgrał piłkę do Vazqueza, ten musiał się przewrócić, ponieważ miał przed sobą Buffona, a za sobą nadbiegającego Benatię - ocenił Argentyńczyk.
- Zrobiłbym dokładnie to samo, wykorzystał sytuację i się przewrócił - zakończył były gwiazdor SSC Napoli.