Marcel Koller: Nasi piłkarze ciężko walczyli

Herbert Kratky/Shutterstock
Reprezentacja Austrii w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Euro 2016 zremisowała 0:0 z Portugalią. Trener "Unsere Burschen", Marcel Koller powiedział na konferencji prasowej, że jego drużyna zaprezentowała się o wiele lepiej niż w pierwszym spotkaniu.

Rozegraliśmy bardzo intensywny mecz przeciwko silnej drużynie, jaką jest Portugalia. Prezentowaliśmy się znaczenie lepiej niż w ostatnim meczu i dużo więcej biegaliśmy. Nasi piłkarze ciężko walczyli. Mieliśmy trochę pecha w sytuacji, po której sędzia podyktował rzut karny. W pierwszej połowie byliśmy zbyt nerwowi w ataku, ale lepiej utrzymywaliśmy się przy piłce – powiedział Koller.

Portugalia w 79. minucie meczu mogła strzelić gola. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Cristiano Ronaldo.

Po dwóch kolejkach fazy grupowej Euro 2016, Austria zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Ma o jeden punkt mniej od Islandii i Portugalii oraz o trzy mniej od Węgier. W ostatniej serii spotkań piłkarze Kollera zmierzą się z Islandią.