Maribor, Celtic i Sutjeska Niksić zagrają w drugiej rundzie el. Ligi Mistrzów

dean bertoncelj / shutterstock.com
Celtic FC, NK Maribor oraz Sutjeska Niksić zapewniły sobie awans do drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów w wieczornych środowych spotkaniach pierwszej rundy kwalifikacji. Najdłużej o pozostanie w rozgrywkach rywalizowali mistrzowie Czarnogóry.
Na Stadionie Gradski w Niksić od 49. minuty na prowadzeniu byli piłkarze Slovana. Andraz Sporar skierował piłkę do siatki z bliska.
Niemal do końca wydawało się, że słowacka drużyna zapewni sobie awans. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry do wyrównania doprowadził jednak Aleksandar Sofranac po uderzeniu z pięciu metrów.
Pierwszy mecz również zakończył się remisem 1:1, więc potrzebna była dogrywka. Przez 30 minut żaden z zespołów nie potrafił zdobyć bramki, więc wszystko rozstrzygnęło się w rzutach karnych. Skuteczniej jedenastki egzekwowali zawodnicy mistrza Czarnogóry i to oni awansowali do drugiej rundy.
Zdecydowanie łatwiej grę w kolejnej fazie kwalifikacji zapewnił sobie NK Marobir. Mistrz Słowenii w rewanżu wygrał z Valurem Rejkjavik 2:0, a w dwumeczu 5:0.
Pewnie awans wywalczył też Celtic FC, który dwukrotnie pokonał FK Sarajevo. W rewanżu mistrzowie Szkocji zwyciężyli 2:1, a w dwumeczu 5:2.