Mario Balotelli z przytupem zameldował się w nowym klubie! Zrzucił 5 kg, a w debiucie zdobył gola [WIDEO]

Dziś Mario Balotelli zadebiutował w barwach Monzy. Po czterech minutach gry napastnik mógł się cieszyć ze zdobytej bramki.
Mario Balotelli na początku grudnia związał się z Monzą. To klub, który należy do Silvio Berlusconiego. Napastnik miał wiele ofert, ale postanowił dołączyć do beniaminka Serie B, choć ten zaproponował mu niższe zarobki niż inne drużyny.
Początek przygody napastnika z nowym zespołem nie był do końca udany. Piłkarz nie dostawał szansy, by pojawić się na boisku. Za to ostro musiał pracować nad swoją wagą. Włoskie media donoszą, że w 20 dni zrzucił 5 kilogramów.
- Pracuje, traci wagę i redukuje zawartość tłuszczu w swoim organizmie. Doprowadzamy Mario do formy. Obserwując go podczas treningu, możesz śmiało powiedzieć, że jest zawodnikiem klasy światowej i powinien był zrobić więcej w swojej karierze. Szkoda, że stracił tyle lat - mówił w jednym z wywiadów Adriano Galliani, dyrektor generalny Monzy.
W nagrodę Balotelli dziś znalazł się w wyjściowym składzie na mecz z Salernitaną. 30-latek niemal od razu dał o sobie znać. Już w 4. minucie swojego debiutu w Monzie wpisał się na listę strzelców. Z bliska wpakował piłkę do siatki po podaniu od Carlosa Augusto.
Balotelli tym samym wrócił na boisko po niemal 10 miesiącach przerwy. Po raz ostatni Włoch w oficjalnym meczu zagrał 9 marca 2020 roku, gdy Brescia mierzyła się z Sassuolo.
Monza ostatecznie wygrała z Salernitaną 3:0. Dzięki temu zwycięstwu wskoczyła na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Balotelli przebywał na boisku do 62. minuty.
Celem drużyny w tym sezonie jest awans do Serie A. Balotelli nie jest jedyną gwiazdą Monzy. O sile zespołu stanowi m.in. Kevin-Prince Boateng.
Daniel Makarewicz30 Dec 2020 · 16:38
Źródło: twitter/własne