Marsylia wygrała w Bilbao i awansowała do ćwierćfinału Ligi Europy

ninopavisic/Shutterstock
Athletic Bilbao uległ u siebie Olympique Marsylia 1:2 (0:1) w rewanżowym meczu 1/8 finału rozgrywek Ligi Europy.
Na San Mames prowadzenie przyjezdnym zapewnił siedem minut przed przerwą Dimitri Payet, który wykorzystał rzut karny. Siedem minut po zmianie stron podwyższył kapitalnym uderzeniem z narożnika pola karnego Argentyńczyk Lucas Ocampos.
Szesnaście minut przed końcem kontaktową bramkę z bliska zdobył Inaki Williams, ale grająca w osłabieniu w ostatniej fazie zawodów drużyna z Kraju Basków nie była w stanie nic więcej zdziałać i została wyeliminowana.
Zespół z Prowansji przed tygodniem również pokonał "Los Leones" 3:1 i zagra w ten sposób w ćwierćfinale. Losowanie tego etapu rozgrywek zaplanowano w piątek.