Mason Greenwood wyrównał rekord Wayne'a Rooneya. Dwa gole nastolatka dały wygraną Manchesterowi United [WIDEO]

Screen z TV
Manchester United pokonał 3:1 Burnley w meczu 32. kolejki Premier League. Bohaterem "Czerwonych Diabłów" został Mason Greenwood. Nastolatek popisał się dubletem.
Niewiele brakowało, aby goście błyskawicznie wyszli na prowadzenie na Old Trafford. Już po kilkudziesięciu sekundach Lowton dośrodkował na głowę Wooda, ten umieścił piłkę w siatce, ale znajdował się na spalonym.
Ostatecznie w pierwszej połowie nie doczekaliśmy się goli. Zdecydowanie bliżej zdobycia bramki byli jednak piłkarze Manchesteru United. Niecelnie uderzali Paul Pogba oraz Bruno Fernandes.
Dobrych okazji nie wykorzystali także Mason Greenwood oraz Marcus Rashford. Strzał tego drugiego dobrze obronił Peacock-Farrell, który był czujny na linii bramkowej.
"Czerwone Diabły" przełamały niemoc niedługo po przerwie. Rashford założył wówczas siatkę rywalowi, dośrodkował w pole karne, tam Fernandes przepuścił piłkę do Greenwooda, a wychowanek United ze spokojem wykończył akcję.
Goście odpowiedzieli jednak błyskawicznie. Ashley Westwood dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, obrońcy Manchesteru nie upilnowali Jamesa Tarkowskiego, a ten doprowadził do wyrównania.
Przez długi czas wydawało się, że podopieczni Ole Gunnara Solskjaera stracą punkty. Ostatecznie przed remisem uratował ich jednak Greenwood.
19-latek przesądził o wyniku w 84. minucie. Miał też nieco szczęścia, bo po bramkarza zmylił rykoszet. Najważniejsze było jednak trafienie na wagę trzech punktów, dzięki któremu napastnik wyrównał rekord Wayne'a Rooneya pod względem największej liczby goli w Premier League w barwach Manchesteru United przed ukończeniem 20. roku życia.
Już w doliczonym czasie gry gospodarze zadali jeszcze jeden cios. Szybką kontrę z bliska wykończył Edinson Cavani. "Czerwone Diabły" wygrały więc 3:1 i powiększyły przewagę nad Leicester City do dziesięciu punktów. Do lokalnego rywala, Manchesteru City, tracą natomiast osiem oczek.
Maciej Pietrasik18 Apr 2021 · 18:54