Mateusz Bogusz zadebiutował w Leeds United, "Pawie" odpadły po rzutach karnych

berm_teerawat / shutterstock.com
Leeds United przegrało u siebie ze Stoke City po rzutach karnych 4:5 w meczu 1/32 finału Pucharu Ligi Angielskiej. W zespole "Pawi" zadebiutował Mateusz Bogusz.
W spotkaniu rozegranym na Elland Road goście prowadzili już 2:0, ale po przerwie zespół Leeds zdołał wyrównać i mecz zakończył się wynikiem 2:2. O awansie do następnej rundy zdecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy Stoke, wygrywając w konkursie jedenastek 5:4.
W barwach "Pawi" całe spotkanie rozegrał Mateusz Bogusz. Dla polskiego pomocnika był to debiut w angielskim klubie. Na ławce rezerwowych gospodarzy siedział bramkarz Kamil Miazek. W kadrze meczowej zabrakło Mateusza Klicha.
W innym meczu 1/32 EFL Cup Southampton FC wygrało na wyjeździe z Fulham FC 1:0. W ekipie "Świętych" 60 minut rozegrał Jan Bednarek.
We wtorkowy wieczór rolę rezerwowych pełnili bramkarze Łukasz Fabiański (jego West Ham United wygrał 2:0 z Newport) oraz Bartosz Białkowski (jego Millwall FC przegrało po rzutach karnych 2:4 z Oxford United).