Mateusz Klich nie powalczy o Premier League! Polak z asystą, ale Leeds niespodziewanie uległo Derby County!

Tomasz Bidermann / shutterstock.com
Leeds United przegrało u siebie z Derby County 2:4 (1:1) w rewanżowym meczu półfinałowym fazy play off o awans do Premier League. Goście zagrają w finale. W barwach "Pawi" całe spotkanie rozegrał Mateusz Klich, który zaliczył asystę.
Leeds po wygranej na wyjeździe 1:0, na własnym boisku miało zamiar obronić minimalną przewagę. Po 24. minutach gospodarze mieli już dwie bramki zapasu po trafieniu Stuarta Dallasa, który skierował piłkę do siatki z kilku metrów.
Goście zdążyli wyrównać jeszcze przed przerwą za sprawą Jacka Marriotta. Rezerwowy pojawił się na boisku chwilę wcześniej i wykorzystał błędy w obronie rywali.
Początek drugiej części meczu to kolejna bramka dla Derby. Tym razem Mason Mount trafił z pola karnego. W 58. minucie było już 3:1 dla gości kiedy jedenastkę wykorzystał Harry Wilson.
Leeds odpowiedziało szybko. Cztery minuty później Mateusz Klich zagrał do Dallasa, który wbiegł w szesnastkę i oddał skuteczny strzał w długi róg. Polak spędził na placu gry 86 minut i zanotował asystę.
Problemy gospodarzy spiętrzyły się w 78. minucie po drugiej żółtej kartce dla Gaetano Berardiego. "Barany" grę w przewadze wykorzystały perfekcyjnie i w 85. minucie wynik spotkania na 4:2 dla gości ustalił Marriot, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam.
Niczego nie zmieniła już druga żółta kartka dla Scotta Malone'a w doliczonym czasie gry.
Całe spotkanie na ławce rezerwowych "Pawi" spędził Mateusz Bogusz.
Derby zagra w finale play off i o awans do Premier League powalczy z Aston Villą 27 maja na Wembley.
Jakub Kreśliński15 May 2019 · 22:53