Nadchodzące

Mateusz Klich nie powalczy o Premier League! Polak z asystą, ale Leeds niespodziewanie uległo Derby County!

Mateusz Klich
Źródło zdjęcia: Tomasz Bidermann / shutterstock.com

Leeds United przegrało u siebie z Derby County 2:4 (1:1) w rewanżowym meczu półfinałowym fazy play off o awans do Premier League. Goście zagrają w finale. W barwach "Pawi" całe spotkanie rozegrał Mateusz Klich, który zaliczył asystę.

Leeds po wygranej na wyjeździe 1:0, na własnym boisku miało zamiar obronić minimalną przewagę. Po 24. minutach gospodarze mieli już dwie bramki zapasu po trafieniu Stuarta Dallasa, który skierował piłkę do siatki z kilku metrów.

Goście zdążyli wyrównać jeszcze przed przerwą za sprawą Jacka Marriotta. Rezerwowy pojawił się na boisku chwilę wcześniej i wykorzystał błędy w obronie rywali.

Początek drugiej części meczu to kolejna bramka dla Derby. Tym razem Mason Mount trafił z pola karnego. W 58. minucie było już 3:1 dla gości kiedy jedenastkę wykorzystał Harry Wilson.

Leeds odpowiedziało szybko. Cztery minuty później Mateusz Klich zagrał do Dallasa, który wbiegł w szesnastkę i oddał skuteczny strzał w długi róg. Polak spędził na placu gry 86 minut i zanotował asystę.

Problemy gospodarzy spiętrzyły się w 78. minucie po drugiej żółtej kartce dla Gaetano Berardiego. "Barany" grę w przewadze wykorzystały perfekcyjnie i w 85. minucie wynik spotkania na 4:2 dla gości ustalił Marriot, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam.

Niczego nie zmieniła już druga żółta kartka dla Scotta Malone'a w doliczonym czasie gry.

Całe spotkanie na ławce rezerwowych "Pawi" spędził Mateusz Bogusz.

Derby zagra w finale play off i o awans do Premier League powalczy z Aston Villą 27 maja na Wembley.

Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

12
16 maj 2019 | 03:19
Wiedziałem, że tak to się skończy, gdy Bielsa nakazał swojej drużynie nie tak dawno temu w meczu oddać bramkę rywalom, którą strzelił właśnie Klich (co go koleś szarpał). Co za głupota... Punktów zabrakło, baraże przegrane i po awansie. W życiu bym tego nie zrobił. Bramka Klicha była prawidłowa. Od przerywania gry jest sędzia.
+13
Wiedziałem, że tak to się skończy, gdy Bielsa nakazał swojej drużynie nie tak dawno temu w meczu oddać bramkę rywalom, którą strzelił właśnie Klich (co go koleś szarpał). Co za głupota. Punktów zabrakło, baraże przegrane i po awansie.
W życiu bym tego nie zrobił. Bramka Klicha była prawidłowa. Od przerywania gry jest sędzia.
+4
też nie żałuję, że poszedł na duży ekran a finał PW podglądałem na telefonie hahah
16 maj 2019 | 18:14
+2
Haha mordo, ja miałem zamiar oglądać PW ale jak zobaczyłem co się dzieje w meczu Leeds vs Derby to mi się odechciało naglę Calcio :D
15 maj 2019 | 23:10
+22
Typowe Leeds. Po prostu to bylo w ich stylu. Pol sezonu trzymac sie na pierwszym miejscu, żeby w końcówce zaczac dawac dupy i odpasc w playoffach. Jak mnie bawi ten pseudoklubik
15 maj 2019 | 23:32