Mateusz Klich pokonał Bartosza Białkowskiego. Dziesiąty gol Polaka w sezonie! [WIDEO]

Tomasz Bidermann / shutterstock.com
Mateusz Klich wpisał się na listę strzelców w meczu 46 kolejki Championship pomiędzy Leeds United a Ipswich Town (2:3).
Pomocnik pokonał broniącego w bramce gospodarzy Bartosza Białkowskiego w 45 minucie. Reprezentant Polski otrzymał podanie w pole karne i strzałem z pierwszej piłki po krótkim rogu pokonał naszego golkipera.
To dziesiąta bramka Mateusza Klicha w tym sezonie. Oprócz tego w 48 występach ma jeszcze osiem asyst.
Trafienie Polaka dało remis Leeds United. Wcześniej dla Ipswich strzelił Downes. Po przerwie zespół Białkowskiego objął prowadzenie po golu Dozzella. Na 2:2 strzelił w 76 minucie Dallas. Pięć minut później goście mogli prowadzić, ale rzutu karnego nie wykorzystał Roofe.
W 90 minucie gospodarze pomimo gry w dziesiątkę po raz trzeci trafili do bramki rywali. Tym razem autorem gola był Quaner.
Leeds United zakończyło sezon na trzecim miejscu i o awans do Premier League powalczy w fazie play off. Ipswich Town z kolei zajęło ostatnią pozycję i spadło do League One.
W innym meczu Hull City zremisowało u siebie z Bristol City 1:1. W barwach gospodarzy 77 minut rozegrał Kamil Grosicki. Dla skrzydłowego był to 39. występ w tym sezonie. "Tygrysy" zakończyły zmagania na trzynastej pozycji z dorobkiem 62 punktów.
Jakub Kreśliński05 May 2019 · 15:16