Dwa gole Klicha. Najpierw miał szczęście, później trafił w samo okienko! [WIDEO]

MediaPictures.pl / shutterstock
Mateusz Klich zdobył dwie bramki dla Leeds w meczu 19. kolejki Championship przeciwko Middlesbrough. Polak trafił do siatki w końcówce pierwszej połowy. Miał przy tym sporo szczęścia, bo tor lotu piłki znacznie zmienił jeden z obrońców. Później zanotował piękne trafienie w drugiej części meczu.
Mateusz Klich jest podstawowym zawodnikiem walczącego o awans do Premiership Leeds United. Mecz z Middlesbrough Polak rozpoczął w wyjściowej jedenastce - jeszcze ani razu w tym sezonie Championship nie zdarzyło się, aby Klich nie był na murawie od pierwszej minuty. Na ławce rezerwowych znajduje się natomiast Kamil Miazek.
Drużyna Marcelo Bielsy bardzo szybko wyszła na prowadzenie. Już w trzeciej minucie gola dla gospodarzy zdobył Patrick Bamford.
Klich trafił do siatki w końcówce pierwszej połowy. Uderzył z kilkunastu metrów, a piłka odbiła się od próbującego interweniować obrońcy i kompletnie zaskoczyła bramkarza.
W drugiej połowie gola na 3:0 zdobył Helder Costa. Niedługo później drugie trafienie dołożył Klich, tym razem strzelając zza pola karnego w samo okienko. Po wygranej 4:0 drużyna Leeds awansowała na pozycję lidera w Championship.
Maciej Pietrasik30 Nov 2019 · 17:03
Źródło: własne/Twitter